Powerplay

Inovace v eMTB

ROCKY MOUNTAIN POWERPLAY s pohonem Dyname

 „Na to, abych se s Altitude Powerplay dokonale seznámil, mi stačil jeden jediný den. Tak málo stačilo, abych rozpoznal, že jde velmi pravděpodobně o jedno z nejlepších horských kol s elektrickým pohonem, které je momentálně na trhu dostupné. Vývojem vlastního pohonného systému vytvořili inženýři z Rocky Mountain elektrokolo,které je nejen svižné a hbité, ale díky geometrii převzaté z běžných horských kol také velmi intuitivní. A když vezmeme v potaz, jak je klasický Altitude ohromující, jedná se o skutečně mimořádný počin.“

WADE SIMMONS
GODFATHER OF FREERIDE

„Jezdí se na něm jako na opravdovém horském kole, protože to opravdové horské kolo je!“

Historie

Rocky Mountain Bicycles sídlí na úpatí North Shore Mountains v kanadském Vancouveru. V drsném terénu těchto hor konstruují a testují horská kola od roku 1981 až do dnešních dní.

V roce 2009 byl v hlavním sídle podniku v Beauce, Québec, týmem designerů představen koncept revolučního elektrického pohonného systému.Tato vize, odkazující do blízké budoucnosti, zástupce značky Rocky Mountain doslova uchvátila. Společně poté založili společnost Propulsion Powercycle a pod jejími křídly vyvinuli inovativní elektrický pohonný systém, který dnes nese jméno Dyname. 

O tři roky později, v roce 2012, představiltým designerů městské elektrokolo s vlastní značkou pohonu Dyname 2.0. Krátce na to zavedla firma Rocky Mountain první program pro sdílení elektrokol v Severní Americe. Evropa v té době již elektrokolům naplno propadla a u severoamerických spotřebitelů tím probudila zvědavost. V médiích se nadšeně diskutovalo o otázce, kdy asi světlo světa spatří první trailový e-mountainbike. Odpověď přišla vzápětí opět od Rocky Mountain Bicycles.

Na začátku roku 2017 bylo na trh uvedeno trailové elektrokolo Rocky Mountain Altitude Powerplay. Vybaveno bylo pohonem Dyname 3.0 vyvinutým ve spolupráci výzkumných center ve Vancouveru v Britské Kolumbiia Beauce ve státě Quebec. Zatímco Vancouver kolo vyrobil, Quebec jej opatřil pohonným systémem. A Powerplay byl připraven na startovní čáře!

V roce 2019 se rodinaPowerplay rozrostla o další dva členy – AltitudePowerplay postupně doplnili modely Instinct Powerplay a Growler Powerplay – oba s pohonem Dyname. Od sedmadvacítky po devětadvacítku, od hardtailu po celoodpružené kolo. Rocky Mountain Powerplay je jedničkou na trhu nejen pro svou rozličnost a kvalitu, ale především kvůli fantastickému zážitku z jízdy.


Výboj pohonu Dyname v číslech

10 let výzkumu

80 000 hodin práce inženýrů

10 milionů investovaných kanadských dolarů 

3 patentované technologie

Pohon

Nízký počet otáček

Pohon Dyname se otáčí rychlostí 1200 otáček za minutu, tedy ¼ počtu otáček našich konkurentů. Méně hluku z elektromotoru. Více efektivity, radosti i zábavy.

Vyšší točivý moment

Virtuální svaly se aktivují, až když jsou opravdu potřeba. Jsou kdesi tam uvnitř, a čekají na svou příležitost!

Patentovaný design

Tři patentované technologie. Stovky nových myšlenek. Tisíce hodin usilovné práce.

V souladu sjezdcem

Nejlépe pracuje při takové frekvenci šlapání, která je jezdcům na horských kolech přirozená. Nejlépe se cítí na opravdových trailech.

Motorická intuice

Absolutní přizpůsobení se výkonu jezdce. Pohon Dyname rozpozná tvůj rytmus a reaguje na tvůj způsob jízdy.

Střed součástí rámu

Středové složení je součásti kola, nikoliv pohonu. Žádný skřípot, menší opotřebení, snadná údržba i servis.

Kompletně uschováno

Protože i my rádi jezdíme na mokru a blátě, uzavřeli jsme elektroniku do neprodyšného pouzdra a veškeré konektory opatřili voděodolnou certifikací IP67. 


SVOBODA ZTVÁRNĚNÍ

Jezdi častěji, dále a rychleji

Při práci na úplně prvním elektrobiku od Rocky Mountain Bicycles jsme se odmítli nechat svázat již existujícími designy pohonu. Deset let snění, vývoje, testování a nekonečného ladění se vyplatilo. Pohon Dyname je kompaktní, výkonný a lehce ovladatelný a konstruktérům horských kol dopřává ničím neomezenou svobodu ztvárnění. Jak rádi říkáme, postavili jsme pohon pro kolo, ne naopak.

Absolutní volnost ztvárnění se odráží v dokonalém spojení pohonu Dyname a dalších technologií Rocky Mountain Bicycles, v čele se systémem nastavitelné geometrie a odpružení RIDE-9 a dalšími. 

Absolutní volnost v praxi

Rámy Powerplay nejsou osazeny pohony „z pásové výroby.“ Nezačínáme s předem napsaným scénářem jen proto, že bychom museli integrovat externí systémy. Náš tým začíná vždy s nepopsaným listem papíru. U designu systému odpružení sázíme na maximální svobodu. Dáváme ložiska přesně tam, kde je chceme mít. Díky tomu jsme si mohli dovolit náš bike snů sami navrhnout, postavit a – to nejdůležitější – také se na něm pořádně svézt!

Postavili jsme pohon pro kolo, ne naopak.


Čím se liší Powerplay?

Pohon, který zareaguje, jakmile vyrazíš.
Kompletně intuitivní. Mimořádně kompaktní. Více síly.
Obrovské množství točivého momentu.

iWoc dálkové ovládání

Kompaktní. Připojení přes bluetooth. Všechny důležité informace na jednom místě. Žádné „kecy“ navíc. 

Přizpůsobivá aplikace

Osvoboď se od tlaku továrního nastavení. Zvol si takovou míru podpory, jakou sám chceš. Elektromotor je tu pro tebe, ne ty pro něj.

„V uplynulých pěti letech jsem se asi nikdy nebavil tolik jako v posledních dvou vteřinách. Ještě teď mi jde hlava kolem, když jen pomyslím na to, co všechno je na tomhle kole možné.“ 

WADE SIMMONS
GODFATHER OF FREERIDE

Kdepak máme tu baterii?

Je zcela integrovaná ve spodní trubce rámu – pro snížení hmotnosti, lepší odolnost vůči otřesům a v neposlední řadě pro skvělý vzhled.

Síla na rámu 

Síla tvých nohou je přenášena přímo na přední rámový trojúhelník, nikoliv na pohonný systém. Proto můžeš místo klik pro E-MTB používat klasické dvoudílné kliky od Race Face. 

Vyrážíme! Teď!

Patentovaná technologie snímače točivého momentu pro okamžitý přenos výkonu. Stačí se opřít do pedálů a sladká odměna tě nemine Tohle řešení je na trhu zcela ojedinělé.


Powerplay – síla ve hře

„Jak daleko vydrží baterie?“

Když se bavíme o horských elektrokolech, tomuto dotazu se nelze vyhnout. Odpověď není jednoduchá: uháníš po rovných lesních a polních cestách nebo donekonečna brousíš prudké, technicky náročné singletraily? Je slunný letní den v jižní Francii nebo sychravé zimní odpoledne v Nort Shore Mountains? Jedno je jisté – baterie ti bude stačit jen tak daleko, jak daleko tě unesou tvé vlastní nohy. S Powerplay si můžeš být stoprocentně jistý, že ze svého potenciálu vytěžíš naprosté maximum.

ŠLÁPNI DO TOHO!

Jakmile šlápneš do pedálů, tak pohon Dyname 3.0 hned sepne. U konkurenčních systémů dochází dost často k prodlevám, příliš prudkému dodání síly (což vede k tomu, že se kola protáčí nebo jezdec ztrácí kontrolu) a obecně ke zvláštnímu pocitu z jízdy. S Powerplay je start na svahu jednodušší než kdykoliv předtím – nyní se úplně lehce rozjedete.  Elektromechanický sensor točivého momentu pohonu Dyname měří napnutí řetězu přes pohyb v magnetickém poli aokamžitě předává feedback „mozku“ pohonu. Méně prodlev. Více síly. 

Dyname musí rychle vyhodnotit data a jezdce ještě rychleji podpořit. Jakmile se pohne řetěz, Dyname reaguje. Jak? Pokaždé, když se řetěz napne, je pozice řetězu měřena sensorem magnetického pole. Sensor udělá za sekundu 1000 měření. Tato extrémní citlivost se postará o solidní držení na kluzkých trailech, o skoro nezpozorovatelné přizpůsobení točivého momentu na těžkém terénu a o podání výkonu, který dodá přirozený pocit z jízdy.   

Absurdní výšky 

Díky efektivnímu managementu síly zdoláte 1 800 až 2 000 výškových metrů na jedno nabití baterie. (vycházíme-li z hmotnosti jezdce 102 kg).

Nabíjení 

Naše rychlonabíjecí baterie dosáhne 80 % kapacity až o 66 % rychleji než konkurence.

Síla, rozum a šarm 

Estetika nám leží na srdci. Powerplay jako horské kolo nejen jede, ale také jako horské kolo vypadá. 

Energie efektivně

Propracovaný 48-voltový systém nabízí větší dosah než standardní 36-voltová baterie se stejnou kapacitou.

VE SVÉ TŘÍDĚ NA ŠPICI 

Pohon Dyname 3.0 boduje svým výkonem ojedinělým ve své branži a točivým momentem o 108 Nm*. Můžeš tak mnohem rychleji zvládnout prudší svahy a bleskurychle zrychlovat. Přizpůsobení se stylu jízdy je tak plynulé, že navýšení počtu otáček je sotva znatelné. 

* přepočítáno na převod 1:1 z klikového mechanismu na převodní ozubené kolo


Altitude Powerplay Carbon

Altitude Powerplay nabízí nepřetržité zásobení výkonem pro agresivní trailové biky a otevírá všem jezdcům přístup k fantastickým terénům. Tento mountainbike se zcela integrovaným elektrickým dodatečným pohonem má ten legendární handling a jízdní kvalitu našeho Altitude, je ovšem opatřen silným a kompaktním motorem. Paralelně k pohonnému systému Dyname 3.0 jsme vyvinuli pasující rám a nabízíme super krátkou řetězovou vzpěru, optimalizovanou kinematiku tlumičů, extrémně nízké těžiště a ten nejlepší točivý moment ve své třídě. Výsledkem je E-MTB, na kterém se jede jako na skutečném horském kole – perfektně se hodí na sólové shuttle okruhy na všech horských trailech, na dobré flow mezi sjezdy a i na power-ridy během polední přestávky. 

OBLAST UŽITÍ
agresivní trail

ZDVIH VEPŘEDU
160 mm

ZDVIH VZADU 
150 mm

VELIKOST KOLA
27,5 Wide Trail


Altitude Powerplay Alloy

Altitude Powerplay Carbon ovládl komunitu horských kol při svém uvedení na trh jako agresivní a výkonný E-MTB ve vichřici. Nyní je dostupný také ve hliníkové verzi. 

OBLAST UŽITÍ
agresivní trail

ZDVIH VEPŘEDU
160 mm

ZDVIH VZADU 
150 mm

VELIKOST KOLA
27,5 Wide Trail


Instinct Powerplay Alloy

OBLAST UŽITÍ
trail

ZDVIH VEPŘEDU
140 mm

ZDVIH VZADU 
140 mm

VELIKOST KOLA
29 Wide Trail

Instinct Powerplay tě vezme na místa, o kterých jsi doteď jen snil. Pokud jde o to, že chceš podniknout dlouhou túru od domovních dveří až do hor, tak tě náš nový E-MTB, víceúčelová zbraň, zaveze rychleji a dále, než sis kdy dokázal představit.

S Instinct Powerplay urazila naše produktová linie Powerplay další krok a spojuje tak náš výkonný pohon Dyname 3.0 s vynikajícími vlastnostmi platformy 29 pro dlouhé vzdálenosti.


ZÁRUKA

Každé kolo Powerplay garantuje záruku na materiálové a výrobní vady.

Stojíme si za svými produkty. Záruka na baterii byla prodloužena z 18 na 24 měsíců.
Toto platí i zpětně na všechna již zakoupená kola z kolekce Altitude Powerplay 2018.

KategorieZáruční dobaPoznámky
části rámu5 letpřední a zadní rámový trojúhelník 
díly1 rokklouby, osy apod. 
elektronické díly2 rokypohon, iWoc, sensory, nabíječka 
součásti pohonu1 rokpastorek a řetěz 
baterie24 měsíců*Pokud bys své kolo nepoužíval
tři měsíce a déle, mysli na to,
že baterie musí být nabíjena
nejpozději každé tři měsíce. Pokud by
tyto nabíjecí rozestupy byly překročeny,
může dojít k poškození baterie.
Nástavbové částidle záruky výrobce