představujeme REAPER – celoodpružená dětská kola

představujeme REAPER – celoodpružená dětská kola

Dětská celopéra vyrobena na Trail, Vidlice 130 & 120mm, Tlumič 130mm, Velikosti kol 27.5″, 26″, 24″

Že je nejenom v Kanadě, ale na celém světě stále víc juniorů, kteří po vzoru svých rodičů sedlají bike a provětrávají ho na trailech a v bikeparcích od svých raných let, je fakt.

Že zdaleka ne všem stačí pro jejich blbnutí standardní dětská kola, která má v nabídce většina firem, je ale také fakt.

Rocky Mountain se rozhodl, že připraví ve svém stylu „dětský“ full.

Jako základ si vzal celoodpruženou trailovou platformu Altitude/Instinct a upravil ji tak, aby se na ní dalo postavit 24″ kolo. Tvarově i materiálově tady najdeme do posledního detailu vyladěný rám, v rámci kterého byly použity hydroformované hliníkové trubky, čtyřčepový Smoothlink systém odpružení a rovněž i možnost upravovat si geometrii kola díky systému RIDE-9.

 

PROMO VIDEO stojí rozhodně za shlédnutí!

 

V hlavní roli VARIABILITA!

Problém s dětskými koly je ten, že většina rodičů nechce anebo nemůže investovat desítky tisíc korun za nový bike každý druhý rok, aby jeho velikost odpovídala růstu jejich juniora. Zatímco dětská kola pro ty nejmenší počínaje odrážedly a konče 16-20″ biky stojí jednotky tisíc, tak jakmile děcko začne odrůstat a dostane se do věku, kdy začíná zjišťovat, že ho ježdění na kole opravdu baví a zvládne objet s rodiči i nějaký ten singlík, se dostane do situace, kdy je pro něj ideální už pořádný bike s kotoučovkami a lepší výbavou, ideálně na hranici 20/24″ kola a ten už se ale mnohdy svou cenou hodně blíží běžným dospěláckým bikům nižší střední kategorie.

Když k tomu navíc přidáme ještě potřebu případného celoodpruženého rámu s adekvátními trailovými komponenty, zjistíme, že už je to o několika desítkách tisíc a to se bavíme o investici na jeden, maximálně dva roky.

Rocky Mountain to v tomto ohledu udělal chytře. Nedesignoval a připravil dvě verze rámu Reaper tak, aby ta první zvládla pojmout jak 24″, tak 26″ kola a ta druhá, která je už jen kousek od dospěláckých biků, zvládla 26″ pluska a 27,5″ kola.

Stačí tedy jen vyměnit v určitý okamžik zapletená kola a máte bike na dalších pár let pro svou ratolest, aniž byste museli kupovat komplet nový bike.

Pravda je, že nejmenší verze rámu s 24″ koly je na pohled delší než vyšší, a to zejména kvůli zadní stavbě, která je připravená od počátku na větší kolo. Na druhou stranu je tahle varianta určitě ovladatelnější, než když dítě dostane na krk o rok dřív kolo, které je mu na první pohled velké jen proto, že se na něj s nízko vysunutým sedlem vejde a vydrží mu tak několik let jen s postupným vysouváním sedlovky.

 

Přehled modelů.:

REAPER 24″

Vstupní model osazený 24″ koly od WTB obutými do Schwalbe Black Jack plášťů v rozměru 24×2,1″ je postavený na jednopřevodníkovém pohonu Shimano Deore. Rocky Mountain si pak nechává vyrábět vlastní krátké kliky kompatibilní s převody 1×10. Vpředu najdete Suntour Epixon LO DS vidlici se 120 mm zdvihu a o zadní zdvih se tu stará klasický vzdychový tlumič Rock Shox Monarch R. Za zmínku pak stojí ještě 720 mm široká řídítka. Cenovka tohoto nejmenšího modelu je v ČR stanovena na 52 tis. Kč.

REAPER 26″

Prostřední nabízený Reaper je postavený už na 26″ kolech WTB SX19a „dospěláckém“ obutí Maxxis Minion DHF Folding 26×2,35″. Najdeme tady taky desetirychlostní sadu Deore, ke které jsou v tomto případě už přiřazeny Race Face Ride kliky a kompletní Rock Shox vzduchové odpružení jak vpředu (Sektor RL), tak vzadu (Monarch R). Prostřední verze by měla stát 65 tis. Kč.

 

REAPER 27,5″

Největší, nejdospělejší a pochopitelně nejdražší model Reapera vyjíždí na 27,5″ kolech WTB SX19 obutých do Maxxis Minion DHR II Folding 27,5×2,3″. O výbavu se zde stará jedenáctkové Shimano SLX doplněné o Race Face Ride kliky a Shimano MT500 kotoučové brzdy. Sedmadvacítka je pak také jako jediná z Reaperů vybavena teleskopickou sedlovkou, konkrétně X-Fusion Manic. Největší s „dětských“ fullů pak vychází na 75 tisíc Kč.

 

část textu pro tento článek byla převzata z MTBS.cz  https://mtbs.cz/clanek/rocky-mountain-prichazi-s-detskym-reaperem/kategorie/tech-news#.W8BmGPmkKmE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *